Як вибрати зимові шини?

    Хоч засніжених доріг на більшості території України ми ще не спостерігаємо, вже давно час «перевзути» автомобіль в зимові шини. Якщо Ви цього ще не зробили, прислухайтеся до порад від компанії «Автотрейд» щодо вибору зимової гуми.

     На сьогодні вибір на авторинках та в автомобільних салонах дуже великий. Як же вибрати серед цього різноманіття гуму, на якій Ви зможете комфортно їздити не один сезон?  Нажаль універсального варіанту поки що не існує. Весь асортимент зимових шин поділяється на 2 види: фрикційні та шиповані. Для міських асфальтованих доріг та поїздок по автомагістралях найчастіше водії обирають фрикційні шини. Вони є безпечними та комфортними на хороших дорогах.  Проте гарантувати безпеку на засніжених та льодових дорогах, використовуючи фрикційні шини, важко. І, якщо Ви в основному їздите по такому дорожньому покриттю, слід обирати шиповану  гуму. Вже багато тестувань підтвердило, що шипована гума набагато краще справляється зі своїми задачами в екстремальних умовах, але вони є й більш руйнівними для дорожнього покриття. Доречі, в багатьох європейських країнах їздити на шипованій гумі заборонено, хоча порівнювати європейські дороги з вітчизняними теж не варто.

     При виборі шини, зверніть увагу на умовні позначення на ній. Що вони означають дивіться в малюнку:

     Змінювати гуму необхідно відразу на всіх чотирьох колесах.

     Не варто купувати вживаних шин. Термін експлуатації їх буде значно коротший, адже з часом покриття стирається і шина стає неефективною для експлуатації.

     Тож, підвівши підсумки, пропонуємо 6 кроків на шляху до вибору зимової гуми саме для Вашого автомобіля:

  1. Визначаємо, який тип гуми найкраще підходить для Вашого авто: фрикційна чи шипована.
  2. Визначаємося з виробником та шукаємо надійного дилера.
  3. Шукаємо сервісну книжку. В ній вказані всі дані про шини, які будуть найоптимальнішими саме для Вашої автівки;
  4. Перевіряємо шини на якість зчеплення. Це можна зробити за допомогою текстильної рукавички, провівши в ній рукою в напрямку малюнка протектора. Якщо рукавичка нормально ковзає, значить зчеплення буде хорошим;
  5. Визначаємо наскільки шина м’яка. Якщо гума гарно гнеться, то така шина не твердітиме та буде добре виконувати свої функції.
  6. Звертаємо увагу на дату виготовлення шини. Не рекомендовано купувати шини, які виготовлені більше 2-х років тому, адже вони поступово втрачають свої властивості.