Готуємо автомобіль до літа

  Перед встановленням літньої  гуми,  потрібно обов’язково перевірити тиск та збалансувати колеса, а потім вже «перевзувати» автомобіль. В сезон заміни шин у автовласників виникає немало запитань,  тож пропонуємо ознайомитися з тонкощам цього процесу.
Обкатка шин
  Всі ми знаємо, що новий автомобіль, гальмівні колодки й диски, двигуни та агрегати  трансмісії після капітального ремонту, а також шиповані шини  та літні шини, які не є новими й зберігалися на складах більше, ніж рік часу, потрібно обкатувати. Оскільки зима закінчилася й пора міняти зимову гуму на літню, сьогодні зупинимося на літніх шинах. Літні шини, які виготовлені недавно можна й не обкатувати,  чого не скажеш про шини,  що старші 1 року.  Справа в тому, що зовнішній тонкий шар гуми протектора за цей час може  втратити свою еластичність, а це значить, що  її властивості чіплятися  за поверхню  асфальту погіршилися.  Тим не менше, після пробігу 1000-1500 км цей шар зношується і початкові властивості шини відновлюються. Обговорюючи обкатку шин, варто підкреслити, що річ іде про продукцію, яка зберігалася в нормальних умовах  (без впливу прямих сонячних променів, при нормальній вологості повітря та помірній температурі). Якщо ж шини знаходилися на вулиці, шансів на повернення зчіпних властивостей практично не буде. Остаточна «безпечна» глибина протектора літньої шини – більше 3 мм. Якщо менше – можливі проблеми в дощову погоду.

  Другий комплект дисків
Чим ближче сезон «перевзуття», тим частіше автовласники задумуються про те, що зручніше обзавестися другим комплектом дисків, адже це зменшить витрати часу й коштів. В цьому є ще одна перевага – бортове кільце шин не піддається лишнім розтяжкам під час монтажу та демонтажу, тобто вони краще сидітимуть на диску та довше служитимуть. Якщо ж Ви придбали новий комплект дисків та встановили на нього  нові шини, дуже важливо  в перший місяць експлуатації зберігати тиск у них в нормі та їздити без різких маневрів.  Спеціалістами по ремонту шин відмічені випадки коли шина сповзала з посадочної поверхні диска, повністю втрачаючи тиск.

  Балансування колес  та рихтування дисків

Автовласники, що мають два комплекти дисків, повинні пам’ятати, що перед заміною колес бажано перевірити в них тиск та збалансувати. Після цього на передню вісь необхідно встановити шини з більш глибоким малюнком протектора для компенсації нерівномірного зносу на передній та задній осі.Перед встановленням літніх шин варто обов’язково перевірити геометрію дисків на предмет радіального биття. Наші  дороги не радують якістю і вірогідність потягнути диск достатньо велика.  Якщо перед встановленням літніх шин, диски не перевірити і при необхідності не відшліфувати на спеціальному станку, то ніяке балансування не вирішить проблему вібрацій.
За зиму окремі деталі ходової  можуть зноситися та видавати посторонні шуми та вібрації, що сильніше проявлятимуться на тихих та жорсткіших шинах. І якщо встановлювані  літні колеса не збалансовані, то всі можливі неполадки Ви будете пов’язувати саме з цим.

  Шини для фургонів

Автомобілі цього класу, як правило, значно масивніші легкових автомобілів. Тому в умовах наших розбитих доріг для них бажано брати шини з підвищеним індексом вантажопідйомності або з маркуванням  XL, в яких цей же індекс також вищий. Тим, хто постійно використовує свій фургон в якості  вантажного автомобіля, радимо встановити шини з маркуванням С, яке інформує про  призначення  для комерційного легковантажного транспорту.

 Низькопрофільні шини

Тим хто надає перевагу низькопрофільним шинам варто вибирати шини з маркуванням XL або з відбортуванням , які вберігають  диск від пошкоджень  та знижують ризик порізу.

 Відновлення шини

Уважно потрібно відноситися до встановлення шин, що ремонтувалися при бокових проколах. Доволі часто в нас не дотримуються технології ремонту таких пошкоджень ,в результаті  чого шина може втратити герметичність.

 Покупка
Визначившись з маркою та моделлю шини, звертайтеся в компанію «Авто Трейд». Наші спеціалісти нададуть Вам детальні консультації по всіх питаннях та підберуть оптимальний варіант шин та дисків саме для Вашого автомобіля