Автоцивілка

Про ОСЦПВ, сьогодні, чув кожен автовласник. Тлумачиться це поняття як обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, або як його ще називають - автоцивілка. Цей вид страхування увійшов в наше життя одночасно з набранням чинності Закону України ««Про Обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів». Цей документ передбачає страхування відповідальності власників автотранспорту за нанесення шкоди здоров'ю, життю та майну третіх осіб у процесі використання автотранспорту на території України.
Вартість поліса автоцивілки знаходиться в прямій залежності від ряду параметрів, таких як об'єм двигуна автомобіля, водійського стажу автовласника та осіб допущених до керування. Має значення і те, в якому населеному пункті укладається договір страхування, а також прописаний його власник.

Якщо автовласник володіє полісом ОСЦПВ і протягом року їздив без жодної аварії, то при продовженні договору страхування він може розраховувати на знижку приблизно в 5-10%, для тих же, хто був винуватцем дорожньо-транспортних пригод, використовують підвищувальний коефіцієнт (від 1, 4 до 2,5%) у процесі розрахунку вартості поліса обов'язкового страхування автоцивільної відповідальності.

Закон твердить, що на відшкодування має право будь-яка особа, яка потерпіла від транспортного засобу, крім ряду випадків: 

  • Упущеної вигоди;
  • Спричинення шкоди під час спортивних змагань, технічних випробувань, що проводяться на полігонах та інших спеціально призначених для цього майданчиках і трасах;
  • Спричинення збитку від впливу вантажу, що перевозиться;
  • Забруднення навколишнього середовища;

Оскільки громадянська відповідальність страхується не тільки по ОСЦПВ, а й за іншими договорами страхування відповідальності, то список винятків з правил автоцивілки продовжують випадки, при яких громадянська відповідальність має бути застрахована іншим чином.

Поліс автоцивілки додає впевненості на дорозі. Важливість ОСЦПВ особливо розуміють власники стареньких вітчизняних автомобілів, які потрапляють в аварії куди частіше іномарок. Експлуатація транспортного засобу без поліса ОСЦПВ заборонена законом. Тих, хто дозволяє собі їзду без поліса, чекає суворе покарання згідно з законодавством - штраф, але це не найстрашніше.

У випадку ДТП, Ви зобов'язані письмово повідомити страховика, у якого застрахована Ваша цивільна відповідальність, про факт ДТП. Якщо Ви цього не зробите, на протязі 3-х робочих днів з моменту ДТП, то після проведення страхової виплати страховик має право звернутися до суду, з позовом до Вас, на предмет стягнення з Вас регресу.

Якщо винуватець ДТП керував автомобілем у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння - це теж регрес.

Якщо Ви дозволяєте собі їздити без полісу, та потрапите в ДТП, то потерпілому, теоретично, збиток компенсує Моторно - Транспортне Страхове Бюро України(МТСБУ) - але для Вас це теж обернеться регрессом.

Розрахунок вартості поліса проводиться індивідуально.

 

КАСКО

Страхування КАСКО - це добровільне страхування автомобілів від збитку, розкрадання або викрадення. Поліс КАСКО забезпечує захист автомобіля від збитку в результаті аварії, стихійного лиха, пожеж, вибухів, ударів блискавок, протиправних дій третіх осіб і крадіжки / розкрадання транспортного засобу. Страховка КАСКО не замінює собою обов'язкове страхування. Це додатковий вид страхування. Потрібно мати поліс обов'язкового страхування цивільної відповідальності і за бажанням - поліс добровільної страховки. 

За полісом КАСКО страхові компанії беруть на себе витрати на відновлювальний ремонт і запчастини автомобіля, транспортування машини з місця аварії, а також відшкодування вартості автомобіля в разі його викрадення. Страхова сума по страховці зазвичай дорівнює ринковій вартості автомобіля. Ця страховка не включає в себе страхування відповідальності за шкоду, у зв'язку зі смертю пасажирів і заподіянням шкоди їх здоров'ю, знищенням або ушкодженням перевезених вантажів або майна.

Не всі страхові компанії відшкодовують збитки, якщо автомобіль пошкоджений в результаті необережності водія при користуванні вогнем або при курінні. Якщо пошкоджено додаткове (не заводське) обладнання, якщо воно не застраховане. Наприклад, додатково поставлений кондиціонер або газово-балонне обладнання.

Автомобіль пошкоджений в результаті водіння в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння, - в цьому випадку водієві не варто сподіватися на виплату.

Не заплатять страховку, якщо транспортний засіб пошкоджено в результаті грубого порушення водієм правил дорожнього руху, пошкоджено скляні деталі, колеса.

Страхові компанії зазвичай пропонують різні варіанти страхування, в яких передбачено умови, коли настає страховий випадок, а коли ні. Від умов страхування прямо залежать різні страхові тарифи.

Страхові тарифи КАСКО залежать від ряду факторів і у різних страхових компаній встановлюються в залежності від обраних умов і додаткових опцій. Багато компаній пропонують окремі пакети страхування - від економ-класу до «преміум».

Природно, чим більше додаткових опцій пропонується в пакеті, тим дорожче він коштує. Але і розмір компенсацій в цьому випадку буде більше, а спектр надаваних послуг ширший.

Франшиза - це частина збитку, яка вираховується із суми відшкодування, зазначеної в полісі при кожному страховому випадку. Франшиза може бути встановлена у відсотках від страхової суми або в грошових одиницях. Тобто, франшиза - це невиплачувана частина збитку.

Приміром, якщо розмір франшизи становить 5%, то при страховій виплаті в розмірі 10 000 гривень, страхова компанія виплачує за такою схемою: 10000 - 5% = 9500 гривень.

У випадку викрадення автомобіля або його повного знищення, страхові компанії виплачують страхове відшкодування в розмірі страхової суми за вирахуванням розміру франшизи та амортизаційного зносу автомобіля за період дії договору страхування.

Він може досягати 70-80%, якщо автомобіль старше десяти років.

Існує два види виплат: зменшувана страхова сума і незменшувана. У першому випадку страхова сума зменшується з кожним страховим випадком на величину виплаченого страхового відшкодування. У другому - страхова сума залишається незмінною.

Цей варіант дорожчий.

Оформляючи КАСКО від Вас залежить:

  • Рік випуску авто: чим автомобіль старше, тим страховка дорожче
  • Вартість автомобіля: впливає на вартість КАСКО напряму
  • Наявність протиугінної системи може зменшити вартість КАСКО